Прва работа која милионерите ја прават кога ќе станат е…

Период од денот кога милионерите создаваат голем дел од своето богатство е утрото. Том Корли, автор на книгата „Rich Habits”, во текот на пет години ги проучувал животните навики на дури 233. милионери ширум светот.
Корли заклучил дека ова група луѓе најголемиот дел од своите сили ги вложува наутро.
Милионерите во раните утрински часови (поиединци се будат во три или четири часот) најмногу медитираат, вежбаат, работат на решавање на проблемите и читаат. Оваа последна ставка е исклучително битна бидејќи оваа група луѓе постојано се труди да ги прошири своите знаења.
Милионерите исто така извесно време трошат и на читање ведри, мотивациски и инспиративни работи, благодрение на кои се стекнуват со добро расположение за работа и достигнување на целите кои себе си ги поставиле.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 22.01.2019:Енергијата на Венера ни донесува пријатен ден полн со љубов!

Овој вторник Венера е во коњукција со Јупитер и конечно ни донесува убава енергија, толку …